Něco málo o mě...

Moje "motopostavička" se narodila 31.01. 1979 v Českých Budějovicích. Jsem ženatý od 07.09. 2002 a mám syna Radima narozeného 09.10. 2009.

 

Moje motozačátky začaly kolem třináctýho roku života, kdy jsem osedlal jako spousta z Vás klasickýho "fichtla" Jawa 21 Pionýr, kterýho jsem si dovezl kompletně rozebranýho za pět stovek na kárce. Posléze to pokračovalo přes motorky Jawa 250 Panelka, Jawa 350 až k Hondě Africa Twin 750.

Na Africe jsem (už s manželkou) najezdil něco kolem 18 000 km, ale po dvou letech byl čas na změnu a tou změnou byla Honda XL1000V Varadero, které má dnes najeto 195 000 km.

 

Na Varaderu jsem (většinou s manželkou projel) nesčetněkrát Rakousko, část Německa, čtyřikrát Polsko, Ukrajinu, několikrát Maďarsko, Bulharsko, třikrát Rumunsko, dvakrát Černou Horu, čtyřikrát Chorvatsko, šestkrát Itálii, Srbsko, dvakrát Bosnu a Hercegovinu, Albánii, Řecko, Turecko, francouzkou Korsicu, třikrát Slovinsko, několikrát Slovensko, Švýcarsko a spousty a spousty jízd po České Republice.

 

Při cestování spím nejraději ve volné přírodě pod stanem nebo pod širákem. Penzionům a hotelům se snažím vyhýbat. Volím je pouze tehdy, když mám všechny věci už promočené a je zima, nebo v hodně chladném období. I když s přibývajícími lety pravda pomalu přichází i trocha pohodlnosti. Na svých cestách se stravuju většinou z vlastních kufrozásob, které nevozím teda z domova, ale nakupuji je po cestě. Vždy ale rád ochutnám místní speciality, bez toho by to samozřejmě nebylo ono.

 

V letech 2009 - 2010 jsem se ještě pokoušel něco naučit na trialové motorce Montesa Cota 315R. Montesu jsem vlastnil necelý dva roky a něco mi dala a i něco vzala. Tím "vzala" mám na mysli moje zpřetrhané vazy v levém koleni :-).

 

Začátkem Ledna 2013 jsem si opět koupil "hrabadlo" a tím je Honda CR250RT, 

Miluji ostrý dvoutakty a tak se s ní snažím mazlit, ale ona někdy nemá pochopení a pomazlí mě!