Něco málo o mě...

Moje "motopostavička" se narodila 31.01. 1979 v Českých Budějovicích. Jsem ženatý od 07.09. 2002 a mám syna Radima narozeného 09.10. 2009.

 

Moje motozačátky začaly kolem třináctýho roku života, kdy jsem osedlal jako spousta z Vás klasickýho "fichtla" Jawa 21 Pionýr, kterýho jsem si dovezl kompletně rozebranýho za pět stovek na kárce. Posléze to pokračovalo přes motorky Jawa 250 Panelka, Jawa 350 až k Hondě Africa Twin 750.

Na Africe jsem (už s manželkou) najezdil něco kolem 18 000 km, ale po dvou letech byl čas na změnu a tou změnou byla Honda XL1000V Varadero, které má dnes najeto 221 000 km.

 

Na Varaderu jsem (většinou s manželkou projel) nesčetněkrát Rakousko, Německo, několikrát Polsko, Ukrajinu, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Černou Horu, Chorvatsko, Itálii, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, Albánii, Řecko, Turecko, francouzkou Korsicu, Slovinsko, Slovensko, Švýcarsko. Absolvoval jsem i několik zimních srazů Elefantentreffen a spousty a spousty jízd po České Republice.

 

Když to jde a destinace to v dnešní době umožňuje, tak při cestování spím nejraději ve volné přírodě u ohně, jinak samozřejmě dávám přednost kempu a spaní pod stanem, nebo pod širákem. Jelikož ale s přibývajícími lety pomalu přichází i trocha tý pohodlnosti, tak někdy zvolím i penzion, hlavně ve spatném počasí, ale to už musí být abych se k penzionu přiklonil.. Na svých cestách se stravuju většinou z vlastních kufrozásob, které nevozím teda z domova, ale nakupuji je po cestě. Vždy ale rád ochutnám místní speciality, bez toho by to samozřejmě nebylo ono.

 

V letech 2009 - 2010 jsem se ještě pokoušel něco naučit na trialové motorce Montesa Cota 315R. Montesu jsem vlastnil necelý dva roky a myslím že ve spousty věcech mě poučila.

 

Začátkem Ledna 2013 jsem si opět koupil "hrabadlo" a tím je Honda CR250RT, 

Miluji ostrý dvoutakty a tak jsem si jí pár let vyzkoušel.